Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.

Za pětilistou růží 1971

Tři dny za pětilistou růží
ve dnech 10.-12.září 1971
(JISKRA – okresní noviny okresu Český Krumlov, 9.září 1971)
 
Obrázek (bohužel není reprodukovatelný) nám připomíná loňský druhý ročník třídenního pochodu, který se stal nejoblíbenějším v ČSSR. Pochod je tradičně zahajován krojovanou skupinou, která má všem účastníkům připomenout slavnou historii našeho okresu.
Třetí pochod bude zahájen zítra na druhém zámeckém nádvoří. Již dnes se sjedou přihlášení účastníci z Českých Budějovic, Trutnova, Uherského Hradiště, Mostu, Prahy, Plzně, Příbrami, Loun, Chomutova, Lovosic, Teplic, Mimoně, Kadaně, Dobříše, Litoměřic, Kaplice, Benešova, Krnova, Klatov, Turnova, Tábora, Kralup, Nýrska, Brna, Českých Velenic, Mníšku pod Brdy, Děčína, Liberce, Bohumína, Ostravy, Náchoda, Žatce, Pardubic, Gottwaldova, Olomouce, Hodonína, Sokolova, Písku, Kraslic, Vysokého Mýta, Opavy, Jindřichova Hradce a Bechyně. Startovní listina bude doplněna o účastníky z NDR, Holandska, Švýcarska a Rakouska. Pořádající tělovýchovná jednota Start počítá celkem s účastí asi 450 turistů. Zájem o tento pochod je tak velký, že zdaleka nemohly být všechny přihlášky přijaty.
Trať pochodu vede z Českého Krumlova do Němčí, Větřní, Kaliště, Slavkova, Světlíku, Muckova a Černé, odkud se všichni poplaví do Lipna nad Vltavou. To je cílem první páteční etapy. Druhá etapa v sobotu 11.9. vede z Lipna na Alpskou vyhlídku, Luč, Loučovice, Vyklestilku, Mariánskou vyhlídku, Vyšší Brod do Rožmberka.
Třetí etapa vede z Rožmberka přes Ostrov, Malšín, Svéráz, Zátoň do Českého Krumlova na Křížovou horu. Zde všichni, kteří úspěšně dojdou – očekáváme je v cíli v neděli 12.9. mezi 12. Až 16.hodinou, obdrží diplom a medaili.
O organizaci celého pochodu, nad kterým má patronát ONV a MěstNV Český Krumlov, OV ČTO a VÚ Český Krumlov, se stará 25členný štáb pochodu v čele s účastníkem Expedice Balkán 71 Jaroslavem Horou.
Trať pochodu je dlouhá 90 kilometrů a účastníci musí překonat celkové stoupání 2392 m. Ubytování a stravování si hradí účastníci sami, pořadatelé zajišťují přepravu zavazadel, značení trati a kontroly. O stravování budou pečovat Jednoty a Restaurace.
Pro každého účastníka je připravena brožurka nazvaná „Kniha vandrovní“, kde vedle popisu tratí jsou texty, přibližující účastníkům místa, kudy procházejí. Autorem je čestný člen TJ Start K.Veselý.
Tělovýchovná jednota Start v Českém Krumlově již připravila řadu zdařilých akcí. V letošním roce to byl „Mezinárodní pochod vítězství kolem Kleti“ dne 9.května, kterého se zúčastnilo 708 turistů. V červnu uspořádala dvoudenní pochod pro mládež, kterého se zúčastnilo 120 dětí.
Věříme, že i letošní III.ročník Pochodu za pětilistou růží bude stejně úspěšný jako ostatní akce.
Přejeme proto všem turistům pěkné počasí a dobrý vítr.
Pro ty, na které se nedostalo, máme návrh, že se mohou zúčastnit třetí etapy, která se jde v neděli 12.9. z Rožmberka do Českého Krumlova. Autobus ČSAD odjíždí z autobusového nádraží v neděli v 6.10 hod. využijte této možnosti a prožijete krásnou neděli.
-jahor-
05.04.2009 22:09:24
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1784 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one