Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.

Šťastnou cestu - 1986

Šťastnou cestu účastníkům Mezinárodního pochodu přátelství
 
Od čtvrtka 4.září do soboty 6.září je náš okres místem konání významné celostátní turistické akce – Mezinárodního pochodu přátelství. Do Českého Krumlova se sjelo téměř 400 aktivních turistů z celé ČSSR, NDR, Holandska a Rakouska, kteří ve třech etapách projdou vyznačené trasy v celkové délce 91 km. XVIII. Ročník tohoto pochodu připravil organizační štáb vzorné tělovýchovné jednoty Start v čele s Jaroslavem Horou.
Srdečně vítáme účastníky pochodu na našem okrese, přejeme hezké počasí a hodně hezkých zážitků.
 
V letech 1965-70 ve všech místech naší republiky dochází k masovému rozvoji organizované turistiky zejména formou dálkových pochodů. Do tohoto období spadá i vznik Pochodu Vítězství kolem Kleti, který každoročně v Č.Krumlově pořádáme na počest výročí osvobození – 9.května.
Turisty brzy jednodenní pochody plně neuspokojují a volají po pochodech, které by měly 2 i více etap. Ty by umožnily aktivnější pohyb v přírodě a lépe zhodnotily cestu do příslušné oblasti.
První etapové pochody zorganizovali turisté v Sedlčanech a Českém Krumlově. Na trasu třídenního pochodu vykročili v Č.Krumlově účastníci prvně v roce 1969. V prvních ročnících vedla trasa vždy první den do Frymburku – nocleh v Táboře míru, druhý den do Rožmberka a třetí den do Č.Krumlova. putování bylo několikrát zpestřeno jízdou lodí po Lipně, vydáváním „Vandrovních knížek“ a bohatým kulturním programem. V cíli obdrželi účastníci „Medaili pochodu“. V uplynulých 17 ročnících bylo vydáno už 5 druhů medailí v různých barevných kombinacích. Při pochodu jsou vyhodnocováni „desateráci“ a připravuje se hodnocení „dvacateráků“. Od založení pochodu se zúčastnili všech ročníků ing.Theiner z Českých Budějovic a ing.Komárek z Prahy.
 
18.program
3.září se účastníci 18.ročníku Mezinárodního pochodu přátelství sešli poprvé při prezentaci v českokrumlovském klubu mládeže Luna.
4.září, tedy včera, byl ráno v 7 hodin 30 minut před kinem Družba pochod slavnostně zahájen. I.etapa (Za zdravím lesa) byla dlouhá 27 km a vedla lesním masivem Blanského lesa přes Lazec, Červený Dvůr, Hejdlovské údolí, Horní Moučku, Modrý obraz do Českého Krumlova. Součástí byla exkurze v centrální školce Červený Dvůr, kde účastníci odpracovali jednu hodinu při úklidu lesa po těžbě. Společenský večer, při kterém vystoupil soubor Jitřenka, byl v zámecké jízdárně zahájen v 19 hodin.
5.září, tedy dnes, pokračuje MPP II.etapou (Za poznáním okresu) dlouhou 32 km. Jede se vlakem do Hůrky a odtud přes Černou, Světlík, Slavkov do Krumlova. Večer v 19.30 vystoupí v letním kině Minnesengři.
6.září je III.etapa (Sportovně –turistická) dlouhá 32 km – Č.Krumlov – Zátes – Silniční Domky. Ve sportovní hale předávání medailí. Večer s tancem.
7.září – prohlídka města a jeho památek.
14.04.2009 19:45:14
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1784 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one