Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.

 

     Byl krásný slunečný den někdy koncem jara nebo začátkem léta, snad roku 1971. Dokončil jsem prohlídku posledních zbytků bývalé obce a tvrze Pasovary a vyšel na polní cestu. Proti mně v oblacích prachu jelo terénní vozidlo. Ustoupil jsem stranou, auto přejelo – a zastavilo. Ohlédl jsem se a nevěřil vlastním očím. Z auta vystoupil Pavel. Bouřlivě jsme se pozdravili a setrvali v kratším přátelském rozhovoru. Poté Pavel opět nastoupil a odjel směrem ke Slavkovu. Já pokračoval opačným směrem ke Světlíku. Kudy jsem ten den chodil si už nepamatuji, ale ve večerních hodinách jsem již zase byl v Krumlově. Tím by historka mohla končit, ale nekončí.

     V nezřízené touze po pivu a večeři jsem se vypravil do Pivnice pod zámkem. Místnost byla plná, pouze u jednoho stolku bylo volné místo. Dovolil jsem se a přisedl. Po chvíli jsem postřehl, že jeden přísedící si mne zkoumavě prohlíží. Pak už to nevydržel a pravil: „Neznáte náhodou inženýra Theinera?“ „Samozřejmě“ odvětil jsem, „zrovna dnes jsem s ním mluvil na cestě ke Světlíku“ „Já jsem si myslel, že jste to Vy“, pravil, „my jsme totiž seděli v tom autě.“ Pak jsme společně popili a poklábosili, a já opouštěl Pivnici s pocitem, že k pochodu přibyla další etapa.

 

 

Hyčmo:

 

Všechno, co je napsáno je pravda. Dvě takové náhody v jednom dnu, to se stane snad jednou za tři sta let. Jen v jednom musím vyprávění upřesnit. Rok, kdy se to stalo byl určitě 1970. V roce 1971 jsem totiž už nebyl zaměstnán v Českém Krumlově a tudíž jsem se nemohl vyskytovat v končinách kolem Světlíku ve společnosti Karla Waldy (to byl ten přísedící z Pivnice). Takže jediné možné je konec jara nebo začátek léta 1970.

     Kdy ten Karel měl tehdy dovolenou? Asi pořád! (Pavel)

15.03.2009 22:15:24
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1785 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one