Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.

Píše se rok 1977. V 7.30 dne 9.září začíná 9.ročník pochodu první etapou, která vede z Českého Krumlova a končí v Horní Plané. Jdeme společně asi Roman, Lída, Blanka, Karel, Lojza a já (Pavel). Tento ročník je první, kdy etapa končí v Horní Plané a v popisu trasy máme napsáno, že na hřišti, kde končí etapa, můžeme zhlédnout ukázky sokolnictví a norování.

Roman jako veterinář se dost často zabýval ošetřováním psů a tak, když jsme přišli na cílové hřiště, byl tam hned jako doma. Navíc myslivcům dělal veterináře jeden jeho známý.

Na hřišti bylo hodně lidí, tedy myslivců a také mnoho psů. Asi si tam uspořádali nějaké psí zkoušky z norování, protože co chvíli vypouštěli psa do umělé nory, kde byl jezevec a když pes jezevce našel a začal s ním zápasit, otevřeli shora noru, vytáhli odtud psa i jezevce a pokud se ti dva nechtěli pustit, oba je na chvíli ponořili do sudu s vodou. To vždy pomohlo. Pes byl zhodnocen a chudák jezevec šel znovu do nory. Podél cesty, kterou jsme přicházeli byli uvázáni u stromů „závodníci" buď teprve před nebo už po zápase. Šli jsme těsně kolem nich a obdivovali je. Všichni se chovali zcela netečně, asi byli na takové prostředí zvyklí. Jeden z nich, rasou „jagdteriér“, menší černohnědý pes, pěkný, ale podle výkladu bojovník, který si hravě poradí s liškou nebo jezevcem, přesně v okamžiku, kdy jsem kolem něj procházel, znenadání vyskočil a zakousl se mi do nohy těsně nad kolenem. Malou chvilku mi visel na noze a potom, asi když jsem sebou leknutím trhl, se zase pustil a dál seděl a čekal na pána. Neštěkal, nevrčel, jen vyskočil a chvíli mi visel na noze.

Měl jsem tehdy asi na sobě texasky a tak když jsem si prohlédl „škody“, tak vlastně skoro žádné nebyly. Na noze jsem měl dvě malé modřinky v místech, kde se pejsek držel. Po odborném prohlédnutí Romanem a ještě jeho známým veterinářem mi bylo sděleno, že když z toho neteče krev, tak z toho ani nebude vzteklina a kromě toho všichni závodní pejsci i jezevec musí být proti vzteklině očkováni.

A tak nám zbyla jen vzpomínka na hornoplánské hřiště a kousnutí psem. Kupodivu přetrvala i v myslích těch, kteří se toho tenkrát zúčastnili jako diváci.

16.03.2009 22:14:07
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1784 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one