Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.

Injekce

 

Před mým duchovním zrakem se odvíjí tento děj:

 

Je asi tak rok 1978, září někdy brzy odpoledne, v partě jdeme etapu Růže, která končí v Rožmberku a jsme asi tak kolem 5-7 km před cílem. Lojza je stižen ischiasem a jde už se sebezapřením, v chlebníku však má pro všechny případy všechno, co je potřeba k píchnutí injekce.

Právě jdeme po okraji nízkého lesíka po vyprahlé cestě v jejímž okolí jsou roztroušeny velké balvany, které jakoby vyrůstají ze země. Jsou tak velké, že se na ně může člověk posadit i položit při píchnutí injekce.

Lojza ukazuje náčiní a vyzývá milosrdnou sestru, aby ho bodla do hýždě. Je vyslyšen. Stahuje kalhoty na půl žerdi a odhaluje co je třeba k píchnutí injekce. Milosrdná sestra bodá Lojzu do hýždě a vyprazdňuje do něj obsah stříkačky. Lojza těžce vstává, potom na důkaz toho, že injekce pomohla naznačí s bolestnou grimasou tanec a postupně se rozchází, protože injekce pomáhá.

Potřebuji nutně vědět, zda to co jste nyní přečetli, je výplod mé fantazie, či skutečnost, která se stala. A když ano, kdo byla ta milosrdná sestra? (Pavel)

 

Hyčmo:

 

Ani si nedovedete představit, jak mne potěšilo zjištění, že mohu jednou Pavla doplnit podstatnou informací a uklidnit jeho myšlenky. To, co je popsáno v příběhu Injekce není výplod fantazie, ale čistočistá pravda. Ročník a místo již sice určit neumím, ale pamatuji se na to velmi dobře. Mám pro toto tvrzení i jeden pádný důvod. V té době jsem ještě občas předstíral, že pořizuji fotodokumentaci. Bylo tomu tak i v tomto případě, však mi také Lojza pak několik let vyčítal, že jsem fotografie nepředložil. Ten film jsem ale dodnes nenašel. Již delší dobu pochybuji, zda v tom fotoaparátu vůbec tehdy byl. Ta milosrdná sestra byla Lída. A byla jí i při podobné situaci v restauraci v Loučovicích. Myslím, i když si tím nejsem jist, že to byl stejný ročník. Jasně se mi vybavuje ten velký prázdný sál, ve kterém jsme byli pouze my. Tipoval bych, že kromě Lídy a Lojzy u toho byla ještě Blanka, Hana, Pavel, Roman a snad také já, když se na to pamatuji. (Karel)

16.03.2009 06:43:28
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1784 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one