Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.
Svatojánský kufr
(autor Karel)
 
            Dvaadvacátý ročník pochodu se konal roku 1990 v okolí Kaplice. Pro Blanku, Hanu, Pavla a Karla se bezesporu stal nezapomenutelným. V prvé řadě pro Blanku, která nás zbývající ubytovala a za vydatné pomoci svého manžela se o nás velice vzorně starala.
            V průběhu poslední etapy jsme, v uvedené sestavě, šli podél Malše přes Chlumskou horu. V družné zábavě pokračovali polní cestou a dále po silnici. Po nějaké době jsme zjistili, že Svatý Ján nad Malší, náš postupný cíl, je za našimi zády a stále se nám vzdaluje. Zřejmě jsme přehlédli odbočku. Co teď? Vrátit se? To se nám moc nezamlouvalo, zato nábližky přímo milujeme. A tak jsme se vydali vzhůru, nepříliš vábně vypadající strání. Dole mokřina, dále vyprahlý úhor a bodláčí. Však také asi v polovině jsme udělali občerstvovací zastávku, myslím, že i na pralinky došlo. A že jsme se usadili na betonové desce kanalizace? Vždyť to bylo nejpřívětivější místo na celé stráni, která se zdála nekonečná. Přesto jsme ji však zdolali, a náhle stanuli na silnici.
            Ale kam teď? Po krátké debatě jsme se váhavě vydali vpravo. Míjeli jsme několik domků se zahrádkami. V jedné z nich byla mladá dívka. Pavel k ní zamířil. Dodnes nevím zda ho přitáhl její půvab a nebo pochybnosti o námi zvoleném směru. Dal slušné pozdravení a pravil: „Prosím Vás, jak se dostaneme rychle do Svatého Jána?“ Věnovala nám bezelstný pohled a lehce pobaveně odvětila: „No když rychle, tak raději na druhou stranu!“ Ani netušila, že se její odpověď stane přímo erbovním heslem našich tolik oblíbených kufrů.
            Pochopitelně jsme poslechli a po krátké době vskutku dosáhli tohoto cíle. Zde nás přivítal Pavel Losenický širokým úsměvem. Pak nám však prozradil, že jsme zdaleka nebyli jediní. Velké množství pochodníků přicházelo ze všech možných i nemožných světových stran. Pro nás se však tento kufr stal přímo legendou. A v kolika dalších případech byla uvedená věta pravdivá raději nebudu počítat.
09.03.2009 06:31:22
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1784 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one