Toto jsou stránky pro všechny, kdo s námi prošli dlouhou cestu krajem pětilisté růže.

Vážení přátelé!

 

Tělovýchovná jednota Start pod záštitou ONV, OV ČST, MěstNV a Vojenského útvaru 9378 v Českém Krumlově

připravuje

II.ročník mezinárodního turistického etapového pochodu

 

3 dny

za pětilistou růží

ve dnech 11. až 13. září 1970

 

Tento etapový pochod je zaměřen na poznání historických a kulturních památek v našem okrese. Pochod již dostal křest ve svém prvém ročníku v roce 1969, kdy se pochodu zúčastnilo 95 chodců z ČSSR, 41 z Rakouska, 3 z Holandska a 1 z Anglie.

Přivítání a zahájení pochodu probíhá na krumlovském zámku za přítomnosti družiny Viléma z Rožmberka se slavnostním ceremoniálem. Následuje prohlídka zámku a zámeckého parku s raritou – otáčivým hledištěm před letohrádkem Belárie. Odtud se vychází na prvou 24 km etapu přes Slavkov, Světlík do Černé v Pošumaví, odtud budou účastníci přepraveni lodí po jezeře Lipna do cíle etapy Frymburka, kde se uskuteční táborák a přenocování ve srubech Tábora míru.

Druhá etapa 39 km dlouhá pokračuje 12.9. na Sv.Tomáš, kde bude-li jasné počasí, uvidíme Alpy. Dále putujeme přes Medvědí stěnu, Čertovo kopyto na Lipno, po přehradní hrázi a pak po levém břehu Vltavy kolem Čertovy stěny do Vyššího Brodu. Zde bude prohlídka kláštera a odtud už jen skok do cíle etapy – do Rožmberka. Zde bude zajištěno přenocování a večerní překvapení na zámku i v katovně.

Poslední 24 km etapa bude zahájena prohlídkou zámku Rožmberk. Potom se pokračuje po staré rožmberské cestě s výhledy na Šumavu a údolí Vltavy přes Zátoň., Spolí, Slupenec na Křížovou horu nad Českým Krumlovem s překrásným výhledem na město a Kleť. Zde každý účastník, který na základě potvrzení z kontrol absolvoval celý pochod, obdrží medaili. Odtud bude kolem 13-14 hodiny společný odchod s hudbou a prapory ČSTV a zúčastněných organizací na náměstí v Českém Krumlově, kde se uskuteční slavnostní zakončení pochodu.

Každý účastník obdrží vkusné album, které zároveň bude kontrolním průkazem. Album je vlastním průvodcem celého pochodu s popisem trasy a doplněním pohlednicemi z kontrol a bude trvalou vzpomínkou.

 

Přihlášky: se zálohou na úhradu nocležného 30 Kčs do 31.července 1970 na adresu: Jaroslav Hora, Vyšehrad 154, Český Krumlov.

 

Vzhledem k omezené ubytovací kapacitě je počet účastníků omezen na 300 osob. Přihlášky došlé po 31.7. nebudou brány na zřetel a tudíž ani ubytování nebude zajištěno.

 

Startovné: činí 25,- Kčs za osobu a platí se u presentace, která je od 10.září 14 hodin do 24 hodin a 11.září od 05 do 07 hodin v kanceláři Čedoku na náměstí v Českém Krumlově.

 

Stravování: si hradí každý účastník sám. Pořadatel zajistí podle počtu přihlášek pouze možnost stravování v jednotlivých místech cíle denních etap v restauracích a po trase zajistí provoz pohostinských podniků pro účely občerstvení. Taktéž zajistí mimořádnou prodejní dobu obchodu Sklo a porcelán, speciální prodejnu broušeného skla, prodejen na Lipně a Rožmberku.

 

Doprava zavazadel na celé trase bude zajištěna z míst odchodu na denní trasu do cíle etapy nákladním vozidlem.

 

Účast: pochodu se mohou zúčastnit osoby starší 15 let. Výjimka povolena pouze třetí den, kdy se pochodu zúčastní i žactvo.

 

Vážení přátelé!

Připravujeme tento čistě turistický pochod se vší pečlivostí a vybíráme pro Vás naše nejlepší památky z historie i současnosti našeho okresu. Chceme, aby si každý účastník pochodu odnesl ty nejlepší vzpomínky na náš Jihočeský kraj, jehož jsme součástí a také mnoho nových přátelství z kolektivu milovníků přírody z domova i zahraničí.

 

Za organizační štáb pochodu TJ Start

Jaroslav Hora            ředitel

Mjr.Vladimír Rakouš        technický vedoucí

Bohuslav Wimmer             předseda OV ČST

20.02.2009 19:41:49
ptheiner

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (1784 | 35%)
Ne (1673 | 32%)
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Snad někdy a někde na shledanou!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one